Harfobaje, czyli koncert na harfie w Cafe Przygoda! 29.12, godz 11

Serdecznie zapraszamy na niepowtarzalny koncert na harfie Harfobaje! Szczegóły pod grafiką:

Zajęcia muzyczne z harfą „Harfobaje” obejmują koncert kolęd, brzmiący wyjątkowo czarująco na tym instrumencie, opowieść o Św. Mikołaju, quiz i zagadki muzyczne związane z tym rzadkim instrumentem.
Dźwięki harfy charakteryzują się klarownością i brzmią łagodnie. Utwory na harfę mają wyraziste melodie i niespieszne tempa. Melodie, w których rytm jest powtarzalną strukturą, są odpowiednie dla dzieci w wieku do 7 lat. Dzieci w wieku 3 lat odczytują z melodii przede wszystkim dwie emocje: radość i smutek. Najnowsze badania nad rozwojem dzieci pokazują, że w mózgu małego słuchacza tworzą się nowe połączenia nerwowe. Dzieci mogą się z muzyką bawić – aktywnie i poprzez to kształtować muzyczną tożsamość. Budzenie w dzieciach pasji do muzyki to cudowna sprawa! Harfa celtycka wnosi inne, nowe brzmienia, które podnoszą nastrój i polepszają koncentrację.
Harfa to według pedagogiki waldorfskiej najbardziej przyjazny zmysłom dziecka (obok dzwonków i liry) instrument ! Harfa maluje dźwiękiem – można z niej wydobyć delikatne, wiosenne promyczki słońca, powiew wiatru, kropelki deszczyku.
Prowadząca Katarzyna Kolbowska:
Jestem harfistką związaną z zespołami Lady Aarp i Libelid oraz autorką bajek dla dzieci. Zajmuję się również socjologią kultury i badaniem wędrujących wątków kulturowych. Napisałam książkę antropologiczną. Interesuje mnie „drugie życie” przeniesionych symboli i tradycji z dala od ich korzeni. Uniwersalne mity, które przekazywane były z ust do ust, do dziś mają moc oddziaływania i uczenia. Stare baśnie sprawiają, że można przeżyć coś, czego by się bez nich nie przeżyło.
Czas trwania około 45 min.
Cena 50zł
Ilość dostępnych miejsc – 25