Zajęcia dla dzieci Warszawa Mokotów

Cafe Przygoda oferuje szeroką gamę angażujących warsztatów i zajęć przeznaczonych dla niemowląt, w wieku poprzedzającym przedszkole oraz przedszkolnym. Do najpopularniejszych z nich należą:

Gordonki

program wczesnej edukacji muzycznej prowadzony metodą Carla Orffa dla dzieci od 6m do 3l.
Umuzykalnianie w grupie ma ogromny wpływ nie tylko na rozwijanie zdolności muzycznych, ale również na koordynację ciała, harmonijny rozwój półkul mózgu, zdolności lingwistyczne, kompetencje społeczne oraz kształtuje się wrażliwość dziecka. 

„Mały Przedszkolak” Zajęcia adaptacyjne do przedszkola dla dzieci w wieku 2-3 lata.
Zajęcia są skróconym dniem przedszkolnym i zawierają wiele elementów, które pomogą dziecku lepiej przejść m. in. rozłąkę z rodzicem i wejście w nowe środowisko.
Czas zajęć to 2 godziny, podczas zajęć dzieci dostają jednodaniowy obiad.

 Tańce Hulańce

zajęcia dla dzieci w wieku do 3 lat, zajęcia opierają się na tańcu do najbardziej ulubionych piosenek dzieci, nie zabraknie również ćwiczeń oddechowych/sensorycznych. Zajęcia wspierają motorykę dużą i małą, ćwiczą pamięć i rozwój mowy. To po prostu 45 minut dobrej zabawy 

Musical Babies  
Zajęcia muzyczno-ruchowe w języku angielskim. Dzieci poznają angielskie piosenki i rymowanki, osłuchują się ze słownictwem, wymową obcych słów i dobrze przy tym bawią. Gry i zabawy z wykorzystaniem prostych instrumentów muzycznych jak grzechotki, bębenki, tamburyna, rozwijają wyczucie rytmu i wrażliwość na dźwięki. Zajęcia w gronie rówieśników są pierwszą lekcję współpracy w grupie.
Zajęcia dla dzieci od 6 miesiąca do 3 roku życia

Logorytmika 
Logorytmika małego dziecka to ćwiczenia muzyczno-ruchowe, których celem jest stymulacja mowy poprzez usprawnianie ruchów całego ciała i narządów mowy na etapie ich kształtowania. Słowo, rytm, muzyka i ruch, które są odpowiednio połączone mają bardzo ważną wartość terapeutyczną. Zajęcia są oparte na zabawie, dzięki czemu dziecko dodatkowo uczy się budować relacje społeczne. Logorytmika ma na celu usprawnienie motoryki aparatu artykulacyjnego, rozwijanie poczucia rytmu, tempa, słuchu, motoryki małej i dużej, stymulowanie funkcji oddechowo-fonacyjnych oraz ćwiczenie koncentracji, uwagi i pamięci. Zajęcia odbywają się z udziałem rodziców.

Zajęcia Sensoryczne 
Sensoplastyka®
dla dzieci od 6m-3lat. Podczas tych zajęć dzieci buzią, rączkami, nóżkami a także łokciami czy też kolanami będą poznawać różne faktury, smaki, kolory i zapachy. Sensoplastyka® to „jadalna piaskownica”, w której będziemy sypać, mieszać, lepić, malować, zgniatać, wąchać, smakować a przede wszystkim kreatywnie się stymulować.

Zajęcia Sensoryczne 

Smyko-Multisensoryka®
to zajęcia stworzone w oparciu o program integracji sensorycznej. Są skierowane do dzieci już od 6 miesiąca życia, z podziałem na grupy wiekowe. Na zajęciach stymulujemy 7 zmysłów dzięki zabawom aktywnościom z rodzicem i rówieśnikami. Ponadto gramy, śpiewamy, ćwiczymy motorykę małą i koordynację wzrokowo ruchową, malujemy, ugniatamy, próbujemy, masujemy, brudzimy się i doskonale się bawimy.

Tańce/Kids Dance

dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zajęcia poprowadzi nauczyciel ze szkoły tańca Rising Stars.
Rising Stars to szkoła, która powstała po to by zarażać ludzi pasją do tańca, ale jednocześnie rozpowszechniać sportowy taniec towarzyski.
Taniec jest bez wątpienia jedną z najbardziej wszechstronnych form aktywności ruchowej. Żadne niedoskonałości człowieka, czy chociażby wiek, nie są przeszkodą. Umiejętności nabyte na parkiecie, przydają się na wszelkiego rodzaju imprezach okolicznościowych, ale również w życiu codziennym. Poprawiają sprawność fizyczną, koordynację ruchową oraz rozwijają wyobraźnię i udoskonalają pamięć.

Balet
Podczas baletowych podróży uwrażliwiamy się na muzykę klasyczną, a także wprowadzamy najmłodszych w bajkowy świat tańca. Poznajemy technikę tańca, podstawowe kroki i figury taneczne, które prowadzone są w formie radosnej zabawy. Lubimy i stosujemy formę dynamicznego baletu, by zajęcia były jeszcze bardziej atrakcyjne! Rozciągamy się, ćwiczymy wzmacniając mięśnie, korygując wady postawy i rozwijając koordynacje ruchową. Dzięki mini choreografiom, tematycznym improwizacjom tanecznym i zadaniom aktorskim nasi tancerze pokonują nieśmiałość, a przede wszystkim rozwijają kreatywność!
Każdy semestr zajęć zakończony jest pokazem dla rodziców.

Melosmyki

Melosmyki- zajecia z instrumentami dla najmłodszych – inspirowane teorią E.E. Gordona- poznajemy instrumenty: wiolonczelę, tongue drum, lirę, flety i wiele innych- ciekawe rekwizyty.

Melosmyki to zajęcia skierowane dla najmłodszych słuchaczy, w wieku od 0 do 3 lat. Zostały zainspirowane teorią E.E. Gordona i posiadają wiele elementów zaczerpniętych z klasycznych „gordonek”, takich jak: wykorzystanie rytmiczanek i śpiewanek, nawiązujących do brzmień z różnych stron świata.

Gimnastyka

Celem zajęć gimnastycznych dla dzieci jest przede wszystkim kształtowanie prawidłowej postawy ciała oraz harmonijnego rozwoju fizycznego. Gimnastyka rozwija układ ruchowy i nerwowy, jego siłę , koordynację , gibkość , szybkość i wytrzymałość. Na zajęciach będziemy biegać, skakać, rozciągać się i przede wszystkim świetnie bawić!

Fit Ciąża

Ciąża to wyjątkowy czas, w którym przyszła mama powinna być pod szczególną ochroną. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, codzienna dawka umiarkowanej aktywności fizycznej jest bardzo wskazana.
Dlaczego warto ćwiczyć w ciąży :
– sport łagodzi stres i poprawia samopoczucie, a także pozwala lepiej poznać własne ciało,
– codzienne ćwiczenia pomagają pozbyć się dolegliwości związanych z ciążą ( bóli pleców, obrzęków, skurczy ), a także przygotowują ciało do wysiłku porodowego,
– aktywność fizyczna w ciąży, pomaga mamie szybciej wrócić do formy po porodzie,
Zajęcia przeznaczone są dla Pań na każdym etapie ciąży, jeśli nie ma przeciwwskazań od lekarza.

Zdrowy Kręgosłup/Stretching

Zajęcia przeznaczone dla Mam.
Na zajęciach będziemy się wzmacniać ( ćwiczenia izometryczne i ćwiczenia wykonywane wspólnie z dzieckiem w rytm muzyki ), rozciągać (elementy stretchingu i jogi ), a przede wszystkim świetnie bawić! Poznamy techniki relaksacyjne i oddechowe.
Na zajęcia zapraszamy Mamy minimum 6 tygodni po porodzie naturalnym i 10 tygodni po CC po wcześniejszej rozmowie z lekarzem.

Inne oferowane zajęcia: nauka gry na ukulele, robotyka, rysunek 3D, jęz. angielski w zabawie
Zajęcia dla Mam:  Fit Mama